Parę słów o blogu

Witam na moim blogu.

Możliwe iż zainteresują Cię tematy które będą tu poruszane, lub zainspirują Cię one do podjęcia działań. Podzielę się w tym miejscu wspomnieniami, doświadczeniami i pomysłami.

Pochodzę z Krakowa gdzie urodziłam się i mieszkałam aż do 1988 r. Po studiach na Akademii Górniczo-Hutniczej gdzie zdobyłam tytuł mgr inż. technologa materiałów i po rocznej pracy jako nauczyciel Chemii w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, przeprowadziłam się do Piotrkowa Trybunalskiego. W 1988 r. urodził nam się syn Janusz, a po dwóch latach bliźnięta: Barbara i Jacek. Dziś to dorośli ludzie poszukujący swojej życiowej drogi.

Mieszkając w Piotrkowie Trybunalskim, podjęłam początkowo pracę jako nauczyciel matematyki, fizyki i chemii w Szkole Przysposabiającej do Zawodu w Piotrkowie Trybunalskim, następnie w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim na samodzielnym stanowisku ds. promocji miasta. Po sześciu latach rozpoczęłam pracę w Biurze Zarządzania Zasobami Ludzkimi. W czasie zatrudnienia ukończyłam drugi fakultet na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Zarządzania, zdobyłam też dyplom Uniwersytetu Łódzkiego w dziedzinie zarządzania finansami. Pracując w Urzędzie Miasta Piotrkowa zainicjowałam i prowadziłam jako kierownik dwa projekty unijne "Zostań Poliglotą". Dorośli mieszkańcy Piotrkowa i okolic uczestniczyli w bezpłatnych, rocznych kursach języków obcych.

Od 2008 r. pracuję w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego w Departamencie ds. Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki temu programowi, przeszło 4 miliardy zł zasilają budżety przeznaczone m.in. na inwestycje drogowe, oczyszczalnie ścieków, kanalizację, informatyzację, rewitalizację obszarów zdegradowanych, działania termomodernizacyjne i odnawialne źródła energii.

Wielką radość sprawia mi obserwowanie zachodzących w otoczeniu zmian. Z pasją odkrywam ciekawe miejsca w najbliższym otoczeniu, ale nie stronię też od dalekich podróży.

Poznani ludzie, uczestnictwo w różnorodnych wydarzeniach, sprawy dnia codziennego inspirują mnie i skłaniają do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog i zachęcam do jego regularnego czytania.