Piotrkowskie Koło SW AGH w Krakowie

Od 1998 r. absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, z terenu dawnego województwa piotrkowskiego, należą do struktur Piotrkowskiego Koła Stowarzyszenia Wychowanków AGH w Krakowie (koło terenowe).

18 września 1998 r. w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się zebranie założycielskie Piotrkowskiego Stowarzyszenia Wychowanków AGH w Krakowie. Inicjatorem spotkania był nieżyjący już dziś Kolega Stanisław Dyguda. Grupę założycieli koła terenowego stanowiło 21 osób. Natomiast na pierwszym zebraniu stawiło się 39 Koleżanek i Kolegów, absolwentów AGH. Swoją obecnością zaszczycił nas Przewodniczący Zarządu Głównego Stowarzyszenia Wychowanków Akademii Górniczo-Hutniczej prof. zw. dr hab. Władysław Longa.

Tu na tej stronie postaram się opublikować informacje o działalności naszego Koła, o wydarzeniach jakie miały miejsce na przestrzeni tych kilkunastu lat istnienia, o naszych radościach i smutkach, a także o planach na przyszłość.

Opowiem o naszych spotkaniach z władzami AGH, o wspólnych wyjazdach, uroczystościach, spotkaniach Świątecznych i tych zwyczajnych, codziennych.

Zanim jednak zacznę opowiadać o naszym Kole, czuję się zobowiązana wspomnieć krótko o genezie powstania Stowarzyszenia Wychowanków AGH (SW AGH) i napisać kilka zdań o samej Uczelni.

 

1_1

1_2

1_3

1_4

1_5

1_6

1_7

1_8

1_9